BB Cream - Nam-ı diğer Blemish Balm

Son yıllarda kozmetik dünyasındaki BB Cream furyasını belki duymuşsunuzdur. Uzakdoğudan ithal bu krem her derde deva bir fondoten alternatifi olduğunu savunuyor. Cildi dengeliyor, nemlendiriyor, problemleri en aza indirgediği söyleniyor. Dileyen fondoten olarak kullanıyor, dileyen fondoten bazı. Tabiki en önemli özelliklerinden daha bahsetmedim, bu kremler beyazlatıcı ve kırışıklıkları azaltıcı özelliklere sahip. Daha bitmedi, bütün bunları yaparken bir de sizi SPF ile korumasın mı? Koruyor. Peki neymiş bu süper kurtarıcı kremin aslı astarı?


source:ilonashop.com


BB cream, yani Blemish Balm Asya marketinde - özellikle Kore'de - en çok satan kozmetik ürünlerinden. Son yıllarda bu populariteden Avrupa ve Amerika marketleri de nasibini almış durumda. Bu ürün özellikle operasyon geçirdikten sonra ciltteki yaraları hem kapatmak hem de tedavi etmek için geliştirilmiş. Fondotenden farklı olarak bir iyiliği dokunuyor yani insana:) Üstte bahsettiğimiz bütün özellikleri barındırıyor, cildi güzelleştirirken uzakdoğu ülkelerinin beyaz kalma / cilt tonunu açma tutkusunu da tatmin edebiliyor. 


source: www.koreanbeacon.com
Şimdi gelelim benim bu ürün hakkındaki tutkularıma. Ilk BB Cream i tesadufen aldım, daha sonra fondotenim kalmadığı için tesadüfen / mecburen T bölgemde kullandım, sonra da tesadüfen beğenesim tuttu:) Sonradan bitmesinden o kadar korkmuş olacağım ki ebay den hemen sipariş ettim:)


Bendeki BB cream ne diye soracak olursanız: Ilk kullandığım Premium Elemong Intensive BB Cream.

Renk?
Rengi açık tenliler için uygun diyebilirim. Zaten BB kremlerin çoğu renk olarak açık. Eğer çok koyu tenliyseniz bazı markalar renk skalasını genişletti, mesela Missha'dan bakabilirsiniz. (ebay'den rahatlıkla bulunabilir.) 

Yapısı?
Elemong'un bb kremi diğer kullandıklarıma göre daha yoğun kalıyor ama iyice yedirildiğinde cilt tonuyla bir oluyor ortaya sağlıklı bir görüntü çıkıyor. 
Kalıcılık?
Kalıcılığını da iyi buluyorum, sabah sürersem akşama kadar bir ya da iki kez rötüşlamak yetiyor. 
Nasıl sürüyorum?
Benim cildim yağlı ve zaman zaman problemli olabiliyor. O yüzden bu ürünü sürmeden ben kapatıcı kullanıyorum. Daha sonra üzerinden bb kremi geçip, pudra ile sabitlemek benim için yeterli oluyor.
Nasıl buldum?
Bitince yine alırım, başka markalar da kullanmama rağmen bu krem bana bitmemeliymiş gibi geliyor. İçinde güneş koruyucu olması bir avantaj, iki iki uğraşmıyorum. Yalnız cilt kuruysa ben nemlendirici sürüyorum. Bir de beyazlatıcı, iyileştirici özellikleri var mı derseniz öyle büyük bir değişim görmedim fakat bana bir eksisi de olmadı. Zaten bu özelliklerin gözle görünür olabilmesi için sürekli kullanmak gerek benim pek öyle bir durumum olmuyor. 

Neyse bu ürün hakkında söyleyeceklerim sanırım bu kadar. Nereden aldığımı merak eden varsa paylaşabilirim, bıy :)


1 yorum var.:

YETENEK-SİZİN dedi ki...

bilgilendirdiğiniz için teşekkürler, bende bb krem ne ki diye dolanıp duruyordum...